TunezjaWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Pogoda w Tunezji w kwietniu - temperatury kwiecień Tunezja

Wybierając się w kwietniu do Tunezji z pewnością w bagażu powinien znaleźć się ciepły polar, pełne obuwie, a zamiast drugiej pary stroju kąpielowego parasolka i kurtka przeciwdeszczowa. Choć biorąc po uwagę różne strefy klimatyczne, nie w każdym miejscu tunezyjskiego raju zastaniemy deszczową i mało przyjemną wiosnę.

Gdzie warto pojechać w kwietniu?

Średnia temperatura w kwietniu w ciągu dnia to 18 stopni Celsjusza. Niestety wieczorami jest już bardzo chłodno, a kąpielami można raczyć się raczej tylko w hotelowych basenach. Wybierając się jednak w okolice Djerby, Monastiru, Nabeulu czy Sousse możemy liczyć na nawet ponad 20 stopni w ciągu dnia. Jednakże także w tych okolicach woda w morzu jest zbyt zimna na wakacyjne kąpiele.

Kwietniowy deszcz i wiatr

Pojawiające się od kilu lat anomalie pogodowe, obecne są także w Tunezji. Może się zdarzyć tak, że w lipcu będzie padać a w kwietniu świecić słońce... Nie mniej jednak wiosna mimo że rozkwita tysiącem pięknych i egzotycznych tunezyjskich kwiatów, to jest wietrzna i deszczowa. Stad przekonanie, że słoneczne wakacje z zażywaniem morskich kąpieli najlepiej w Tunezji planować dopiero od czerwca. W kwietniu pojawiają się też spore opady deszczu, a bliżej pustynnych obszarów, także pojawia się mocny wiatr, który z pewnością niweluje wszelkie plany, związane z nabieraniem złocistego koloru na skórze.

Kwietniowe wakacje w Tunezji

Kwiecień jest idealny na zwiedzanie Tunezji, zobaczenie Meczetów, Medyn czy okazałych pałaców. W deszczowe i wietrzne dni można zaszyć się na długie godziny w muzeach archeologicznych, gdzie zgłębimy piękną i długą historię Tunezji. Słońca starczy też z pewnością na spacer po ogrodach tunezyjskich, gdzie można rozkoszować się iście niezwykłą aurą afrykańskiej przyrody.

Autor: Edyta Skrzek

Wszystkie prawa do strony TunezjaWakacje.com i artykułów zastrzeżone - Tunezja Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaWakacje.com

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO