TunezjaWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Kultura Tunezji - zwyczaje i obyczaje

Obecna Tunezja jest krajem całkowicie owładniętym przez przemysł turystyczny. Stąd też coraz bardziej zacierają się różnice między tradycyjną kulturą Tunezyjczyków, a tą zaczerpniętą od państw europejskich. Jednak gdy pobędziemy w tym kraju trochę dłużej, to z całą pewnością będziemy mieli okazję podziwiać tradycyjne zwyczaje i obyczaje Tunezyjczyków.

Obyczaje związane z religią

Ponad 90 % Tunezyjczyków stanowią muzułmanie, dlatego też wszelkie obyczaje są najczęściej ściśle związane z religią. Ważne święta religijne są traktowane bardzo poważnie i zazwyczaj są wówczas zamknięte wszelkie urzędy i sklepy. Ponadto w czasie największego ze świąt Ramadanu, jest prowadzony ścisły post i wówczas nie powinno się absolutnie spożywać posiłków publicznie. Ten zakaz dotyczy także picia. Religia oprócz postu nakazuje muzułmanom częste odbywanie modlitw i w ogóle podporządkowanie jej całego życia.

Zwyczaje pogańskie

Na pierwszy rzut oka ciężko w Tunezji zaobserwować jakieś zwyczaje pogańskie, zwłaszcza gdy przebywamy w dużych miastach. Jeżeli jednak udamy się do małych wiosek, które są oddalone od dużych kurortów turystycznych, to zauważymy, że żyją one swoim własnym życiem. Pamiętajmy, że Tunezja leży w Afryce, która w większości jest krajem pogańskim i także w niektórych regionach Tunezji można to jeszcze zaobserwować. Można usłyszeć bębny wyznawców wudu, które jest bardzo kontrowersyjne i wzbudza strach i wiele skrajnych emocji.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do strony TunezjaWakacje.com i artykułów zastrzeżone - Tunezja Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaWakacje.com

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO